Aktualności

Niebezpieczne skrzyżowanie – konsultacje

14.03.2013

ZDM postanowił wprowadzić zmiany na jednym z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań na Starym Mieście: Górna Wilda/Półwiejska/Królowej Jadwigi. Zarząd Dróg Miejskich proponuje dwa rozwiązania. Każdy mieszkaniec może zabrać głos w tej sprawie – do czego szczerze zachęcam.

Wariant 1: likwidacja lewoskrętów na wszystkich ulicach z wyjątkiem ul. Półwiejskiej (nie będzie można skręcać w lewo z Królowej Jadwigi w Półwiejskiej ani w Górną Wildę, nie będzie można skręcać z Górnej Wildy ani z Półwiejskiegj w Królowej Jadwigi).

fot. zdm.poznan.pl

Wariant 1. Fot. zdm.poznan.pl

Wariant 2: likwidacja wszystkich lewoskrętów z wyjątkiem ul. Półwiejskiej i Górnej Wildy (w lewo będzie można skręcać tylko z Półwiejskiej i Górnej Wildy w ul. Królowej Jadwigi).

zujewicz.pl_wariant2

Wariant 2. Fot. zdm.poznan.pl

Szczegółowy opis sprawy znajdą Państwo na stronie ZDM: www.zdm.poznan.pl
Wnioski i uwagi należy przesyłać do ZDM do 31 marca 2013 (formularz znajduje się na powyższej stronie)

W obu wariantach ZDM przewiduje również zmianę sekwencji świateł – piesi przechodzący przez ul. Królowej Jadwigi będą pokonywali całą ulicę na jednych światłach, nie będą musieli się zatrzymywać na wysepce tramwajowej – i to jest niewątpliwie bardzo pozytywna zmiana.

Niestety, poza nią wątpię w duży sukces całego przedsięwzięcia. Cieszę się z tych zmian, jestem pewien, że pozwoli uniknąć wielu wypadków, ale uważam, że najlepiej bezpieczeństwo na tym skrzyżowaniu poprawi jego przebudowa. A na to miasto – jak się tłumaczy – nie ma na razie pieniędzy.

Co Państwo sądzą o tej sprawie? Zachęcam do komentowania!

« Wróć do listy aktualności