Aktualności

 1. Nowa nawierzchnia w sali gimnastycznej SP40

  13.10.2014

  Dzisiaj uczestniczyłem w odbiorze remontu sali gimnastycznej w SP 40 im. Mieszka I. Kilka miesięcy temu Sanepid zabronił organizowania tam lekcji WF. Od środy na nowej nawierzchni będą mogły już grać dzieci. Środki na remont zapewniła Rada Osiedla Stare Miasto i Wydział Oświaty poznańskiego urzędu dzięki moim staraniom.
  zobacz więcej »

 2. Budżet Obywatelski - głosujemy!

  01.10.2014

  Właśnie rozpoczęło się głosowanie w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2014. Każdy poznaniak może wybrać 6 z 30 projektów. Dobrych pomysłów jest wiele, ale tych najlepszych - tylko kilka :) Które z nich powinny być zrealizowane?
  zobacz więcej »

 3. Oświadczenie dotyczące spotkania na temat emisji hałasu na ul. Św. Marcin

  04.04.2014

  Wczoraj (w środę 3 kwietnia 2013 r.) na ul. Taczaka pojawiły się anonimowe plakaty i ulotki nawołujące do protestu wobec rzekomego hałasu emitowanego przez kluby i dyskoteki w tym miejscu. W opublikowanych materiałach znalazła się informacja o spotkaniu organizowanym na ten temat oraz adnotacja, iż protestujący mają wsparcie Rady Osiedla Stare Miasto.
  zobacz więcej »

 4. Pierwsze Granty Staromiejskie przydzielone!

  27.03.2014

  Dzisiaj, na drugim posiedzeniu Komisji konkursowej, oceniono wszystkie 28 wniosków, które wpłynęły do Rady Osiedla. Łączna kwota, na którą one opiewały, to 103 375 zł. W wyniku oceny wniosków granty przydzielono 6 wnioskodawcom, rozdzielając łącznie 19 000 zł. Do przyznania pozostało 19 973 zł.
  zobacz więcej »

 5. Granty Staromiejskie: start!

  09.03.2014

  Granty Staromiejskie to program grantowy, w ramach którego Rada Osiedla (współ)finansuje przedsięwzięcia, które integrują i aktywizują mieszkańców Starego Miasta. Jakie przedsięwzięcia mogą uzyskać wsparcie? Np. turniej, piknik, wydarzenie, konkurs, koncert, galeria, wystawa czy warsztaty artystyczne. Ale ten zbiór jest ograniczony wyłącznie wyobraźnią wnioskodawców ;)
  zobacz więcej »